III. TOP MIX - PRESTON Feeder Kupa 2

A 37 versenyző a reggeli regisztrációt követően kihúzta rajthelyét, mely számát egy csomag előkötött PRESTON horog hátára ragasztottuk. A húzással egy időben minden versenyző egy speciálisan erre az alkalomra készített pólót is kapott.
A rajtszámok kihúzása után a versenyzők elfoglalhatták rajthelyeiket, amelyeket autóval könnyen megközelíthettek. Minden rajthely kényelmes feltételeket biztosított a versenyzőknek és az esetleges kísérőknek is. Az értékelés miatt három szektor lett kialakítva.

Kipakolás és felkészülés a versenyre.

Szép, természet közeli, betonmentes vízpart.

A verseny megkezdése előtt dudaszó jelezte az etetés kezdetét, mikor is mindenki belátása szerint közelebb, vagy távolabb alapozott. A közeli (25-35m) távolságon jó eséllyel lehetett kárászokra és termetesebb dévérekre számítani, ugyan akkor beugorhatott néhány ponty is.
A távoli (70-90m) horgászatnál viszont kizárólag pontyra és esetleg amurra lehetett számítani. Kérdéses volt, melyik lesz a jó taktika.
Én a 30 és 70 m-es távot választottam. A rövidebbre Winner Color Carp etetőt és erjesztett kukoricát, míg távolabbra a Betainos tejsavas erjesztésű etetőanyagot használtam. Az első fordulóban kapásig sem jutottam el.

Katus Gyula csúzlival alapoz. Az első fordulóban ő is kevés hallal találkozott.

Jobszt Krisztiánnak a 90 méter hozta meg a szektor 1-et.

Jobszt Krisztián és Ratting Tamás, szektor egy és kettő. A különbség 40 gr volt.

A verseny előtti napon rápróbáltunk a vízre és a parti szektorokban egyértelműen a közeli peca látszott eredményesebbnek, hiszen a testesebb 60-80 dekás dévérek és 30-40 dekás kárászok elég gyakran jöttek ahhoz, hogy a bentről ritkábban fogott pontyoknál nagyobb súlyt lehessen mérlegelni. A gáton viszont mindenképp a nagyobb távolságról (90-100m) fogott pontyok hozhattak eredményt.

Egyetlen női versenyzőnk Rigó Edit.

Mikus Karcsi a gátról csinált szektor egyet és az első fordulóban a legnagyobb halat (3590 gr) is Ő fogta.

A versenyre aztán ez az elképzelés kissé felborult. Valószínű a halak nincsenek hozzászokva a nagy nyüzsgéshez és dobogáshoz ezért aztán a part közeléből a benti vizekben kerestek menedéket. A versenyen a halfogás meglepően nehezen indult, sokat kellett várni az első halakra. Így a várt „nagy” fogás elmaradt, nem kis meglepetésre sokan nem is fogtak halat.

Kostenszky Ede egyik tükrösével.

Közben pedig készült az ebéd.
12 kg csülök és 5 kg bab fortyogott az üstben.
Mérlegelésre ugyan nem került, de a megelégedettségi index magas lett.

Egyre több helyen jelentkeztek a halak is.

Zsákmány

Munkában a mérlegelők a tavalyi bajnoknál.

Később aztán jöttek a hírek, hogy itt is fognak, meg ott is fognak, de javarészt pontyokat és messze bentről. A keszegek és kárászok csak nem akartak előkerülni.
Az első fordulót követő mérlegelés eredménye mindenképpen a távoli horgászatot igazolta. Az A és C szektorokban, a messziről fogott pontyokkal, míg a B szektorban néhány apró hallal lehetett jó eredményt elérni.
A két forduló közt igazi jó csülkös babgulyás nyújtotta kulináris élményben volt részük a résztvevőknek és kísérőiknek. Mi sem bizonyítja az ebéd „fogósságát”, hogy közel 60 liter fogyott el.

Sorban az ebédért.

Horgász etetés.

A második fordulóra mindenki a helyén maradt, így aztán onnét folytatta a horgászatot, ahol korábban abba hagyta. Én rövidebb távot (16,5 m) és ide etetőanyagot váltottam. Most a Winner Ponty-Kárász Match etetőt használtam. A benti etetésemre továbbra sem állt rá a hal, így aztán félórai próbálkozás után abba is hagytam ezt a távot.
A közelebbi etetésemen viszont megjelent a dévér és kárász, így aztán 8810 gr-os fogással sikerült szektor hármast horgásznom.
Nem tudom igazán melyik változtatást találtam el, lehet hogy a távolság adta az eredményt, lehet, hogy az etető. De az eredmény mindenképpen a változtatásnak volt köszönhető.
A délutáni fogások jelentősen jobbak lettek, mint a délelőttiek. A pontyok mellett jelentkeztek az amurok és kárászok, dévérek is.

Délután már jól lehetett dévéreket is fogni.

A pontyok is jobban ettek.

Mikus Karcsi viszont megismételte délelőtti teljesítményét
és ismét szektor egyest horgászott több, mint 13 kiló hallal.