Praktikus kiegészítõk az eredményes horgászathoz

 


 
Az elsõ Quickstop-os szerelékem.

Miután megismertem a Quickstop-ot elkezdtem keresni a hazai boltokban. Az egyik áruházban meg is találtam, és szerencsére jól bevásároltam belõle, mert az utánpótlás sajnos elég rapszodikus volt, mint utólag kiderült. Eddig! Mert a Top Mix termékpalettájára felkerült több más kiegészítõvel együtt a Korum Quickstop is, amit most szeretnék nektek is bemutatni.
 

 Mostani cikkem hõsei.

Mi is az a Quickstop? Ez egy saját fûzõtûvel rendelkezõ, zsinórra rögzíthetõ stopper, ami megkönnyíti és meggyorsítja a csalizást. További elõnye, hogy univerzálisan felhasználható, és nem utolsó szempontként a vizeket sem szennyezzük vele, mert hosszas használat után is a zsinóron marad.

 


 
A Quickstop, és a hozzá tartozó fûzõtû.

 Az alábbi képekkel mutatnám be, hogy mennyire végtelenül egyszerû a Korum Quickstop használata:

 


 
A stopper palástján kialakított lyukon kell átvezetni az elõke zsinórját.


 Hurkot formázunk, aminek a csúcsában helyezzük el a stoppert.



 
Áthurkoljuk saját magán a zsinórt, a csomót a lehetõségekhez képest minél közelebb húzzuk a stopperhez.

 


 
Így a stoppert már rögzítettük is az elõkénken.

 


 
Ezek után beállítjuk a stopper-horog távolságot -akár úgy is, hogy a csali már fent van és csomómentes kötéssel megkötjük a horgot.

 


 
A kész elõke.

Eddig ebben nem volt semmi bonyolult. A termék nagyszerûsége abban rejlik - és emiatt vált számomra a mindennapi horgászatban nélkülözhetetlenné -, hogy milyen gyorsan és egyszerûen lehet vele csalizni. Egy pillanat mûve felrakni a kukoricát vagy a fúrt pelletet, és ugyan ilyen gyorsan lehet puha pelletet is feltenni vele, sõt a fûzõtûvel ellentétben ez a legpuhábbat sem repeszti szét. Lássuk a csalizás menetét:

 


 
A Quickstop Needle-t, a stopper gyári fûzõtûjét bedugjuk az ütközõ vastagabbik végén kialakított nyílásba, és a képen látható módon megfeszítjük a hajszálelõkét...

 


 
...egyszerûen áttoljuk a használni kívánt csalin...

 


 
...és készen is a pontycsemege, ráadásul harmad annyi idõ alatt, mint hagyományos tûvel, és stopperrel.

 


 
A kifúrt kemény bojlin is könnyedén átdugható.

 


 
A tavalyi évben sok halat adó Top Mix epres-halas fúrt pelletet is jól tarja...

 


 
... de a kifejezetten lágy pelletet sem repeszti szét, mint egy fûzõtû.

Aki figyelmes volt az elején, az még egy csomagocskát felfedezett a második képen. Az pedig nem más, mint a Quick Change Bead nevezetû gyorskapocs, amit két méretben is forgalmaznak. Mire is szolgál ez? A szokásos forgókkal ellentétben, ebbe nem kell belehurkolni az elõkét, hanem - egy ötletes megoldásnak köszönhetõen - egy pillanat alatt lehet a szakadt, a nem megfelelõ, vagy az elõre felcsalizott elõkét cserélni a végszerelékünkön. Kialakításának köszönhetõen tökéletesen védi a rögzítõ csomóját, és nincs szükség gumi-, vagy egyéb gyöngyök alkalmazására sem. Hogyan mûködik?

 


 
A csomagban ilyen "gumikörték" vannak, amiknek lelke a kihúzható belsõ rész.

 


 
A fõzsinórt áthúzzuk a gubancgátlón, vagy simán a kosáron, és a belsõ rész közepén található lyukba rögzítjük. Ez történhet a népszerû Clinch-, vagy biztonsági Clinch csomó, vagy a Palomar kötés, de bármi más is. Egy a lényeg, bízzunk benne.

 


 
Majd beakasztjuk az elõke fülét...

 


 
...és a vastag rész visszahúzásával már készen is vagyunk.


Ezzel a két termékkel nagyon megkönnyíthetjük a csalizást, lerövidítve végszerelékünk parton tartózkodását, mert ott még a legügyesebb horgász sem tud kapást kicsikarni. Aki pedig versenyekre is jár, ezeket a Korum termékeket használva másokhoz képest perceket tud spórolni, és ha megy a hal, akkor egy bedobás is számíthat.

Mindenkinek eredményes szezont kívánok!

 


 
Elsõ Quickstop-os halam, Mindenkinek hasonlóakat kívánok!

 

                                                                                              írta: Molnár Tamás/ Kredenc

                                               fotózta: Hoffmann Orsolya

Molnár Tamás, Tóth Milán

GINOP